küçük beyaz top 05kk    ENBE Orkestrası şefi Behzat Gerçeker ile Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Teknik Kurul Başkanı Sabahattin Sabrioğlu öncülüğünde ve Türk Masa Tenisi Federasyonu desteğinde hayata geçirilen ‘’Küçük Beyaz Top’’ projesi, Zeytinburnu  Veliefendi İlkokulu ve Sultangazi Cumhuriyet Anadolu Lisesi’ne düzenlenen törenlerle start aldı.

Toplam 150 bin öğrenci ve veliyi masa tenisiyle tanıştırma amaçlayan sosyal sorumluluk projesinin birinci etabı kapsamında İstanbul’un  Zeytinburnu ve Sultangazi ilçelerinde yer alan toplam 16 okula 20 adet tenis masası, raket ve top hediye edildi.

Zeytinburnu Veliefendi İlkokulu bahçesinde düzenlenen ilk törene, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Teknik Kurul Başkanı Sabahattin Sabrioğlu, ENBE Orkestrası Şefi Behzat Gerçeker, Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Hayırlıoğlu ile Veliefendi İlkokulu Müdürü Sabri Güç katıldı.’Küçük Beyaz Top’’ projesi ile gençlerin ve halkın ilgisini Masa Tenisi'ne çekmeyi hedeflediklerini söyleyen Sabahattin Sabrioğlu, ‘'Bu sosyal sorumluluk projesinin kapsamındaki okul sayısını kısa zamanda arttırarak, 150 bin öğrenci ve veliyi Masa Tenisi ile tanıştırmayı amaçlıyoruz. Destek verdiğimiz okulları her ay ziyaret ederken, gelişimlerini takip edeceğiz. Daha sonra bu okulların katılacağı bir mini turnuva organize edeceğiz’’ dedi.


Masa Tenisine verdiği destekle bilinen Behzat Gerçeker ise ''Küçük Beyaz Top sayesinde bugüne kadar hiç spor yapmamış bir çok çocuğumuz spor yapma imkanı bulacak. Bu nedenle Küçük Beyaz Top Sosyal Sorumluluk Projesi Türk Masa Tenisi’nin tanıtımına olduğu kadar, aktif spor yapan gençlerin çoğalması açısından da önem taşıyor’’ dedi. Masa tenisinin iş hayatında ve sosyal yaşantısında kendisine büyük fayda sağladığını belirten Gerçeker, ‘’Masa Tenisi hayatımda her zaman başarılı olmamı sağladı. Çocuklarım da benim gibi masa tenisi oynuyor’’ dedi.
Masa tenisini teşvik etmek için bu tür sosyal sorumluluk projelerinin desteklenmesi gerektiğine değinen Gerçeker, ‘’İnanıyorum ki, içinizde başarılı olanlarınız bir gün Türk Milli Takımında yer alacak. Hedefiniz çok çalışıp milli takıma kadar çıkarabilmek olmalıdır’’ dedi.

İlk törenin ardından Sabrioğlu ve Gerçeker, Sultangazi Cumhuriyet Anadolu Lisesi’ne geçerek Sultangazi ilçesindeki okulların masalarının teslim törenine katıldı. Sultangazi Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müdüresi Makbule Korkmaz, okul olarak masa tenisinde elde ettikleri başarıların, bu destek sayesinde katlanarak artacağını söyledi. Masaların teslim törenin ardından Sabrioğlu ve Gerçeker, basın mensuplarıyla gösteri maçı yaptı.

İlk etapta 16 okulla başlayacak olan ‘’Küçük Beyaz Top’’ projesinde ilk etapta; Zeytinburnu Veliefendi İlkokulu, Zeytinburnu Celalettin Gözüsulu İlkokulu, Halkalı Sultan Reşat Ortaokulu, Halkalı Güneş Ortaokulu, Esenler İbrahim Turhan Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Esenler Ticaret Meslek Lisesi, Esentepe Ortaokulu , Mevlana Ortaokulu , Melahat Öztoprak Ortaokulu , Aslangazi Ortaokulu , Sultangazi Ortaokulu, Ali Cevat Özyurt Ortaokulu, 125. Yıl Ortaokulu, Dostluk Ortaokulu, Mehmetçik Ortaokulu ve Sultangazi Cumhuriyet Anadolu Lisesi’ne toplam 20 adet Masa Tenisi masası hediye edildi.

Masa Tenisi Yardımcı Antrenörlüğü eğitimi alan okul öğretmenlerinin nezaretinde yapılacak olan eğitimlere, Masa Tenisi Süper Ligi takımlarından Beşiktaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Spor takımlarının Milli sporcuları da destek verecek.

{phocagallery view=category|categoryid=61}

Tüm Haberler

Mar 28, 2014

MKL Ligi Start Aldı